fbpx

Reportaż ślubny

Nie wyobrażasz sobie fotograficznej pamiątki z dnia ślubu i wesela bez reportażu ślubnego? I słusznie! Nie bez powodu z roku na rok rośnie popularność tej formy fotografii ślubnej. Realizacja reportażu, który byłby wyjątkowy, czyli pomimo pewnej, charakterystycznej dla materiałów ślubnych konwencji, zachowałby pewną dozę indywidualizmu i klimatu, w którym każda para byłaby odpowiednio i atrakcyjnie dla niej samej wyeksponowana, nie jest zadaniem łatwym.

Do realizacji udanego reportażu ślubnego potrzebnych jest kilka elementów, których synchronizacja jest absolutnie niezbędna, a klamrą – jak zwykle przy usługach związanych w pewien sposób ze sferą sztuki, czy też estetyki – jest doświadczenie wykonawcy, w tym wypadku fotografa.

Reportaż na miarę Waszych oczekiwań

Czym są te kluczowe elementy? Doświadczenie, które zdobywamy przy każdej tego typu realizacji (a w naszym portfolio znajdziesz ich sporo) podpowiada nam, że zawsze należy stawiać na: technikę i najlepszej jakości sprzęt, który na pewno nas nie zawiedzie, niezależnie np. od warunków atmosferycznych i innych, które mogą mieć bezpośredni wpływ na końcową jakość zdjęć reportażowych; odpowiedni wybór plenerów lub/i wnętrz, a także wszelkiego rodzaju akcesoriów i rekwizytów, elementów wyposażenia, których obecność decyduje w dużym stopniu o klimacie zdjęć.

Oprócz kwestii technicznych niezbędna jest również dobra atmosfera na… planie. Nie ma w tym określeniu żadnej przesady. Zrealizowanie naprawdę jakościowego reportażu ślubnego wymaga skupienia nie tylko od fotografa, ale również od głównych bohaterów tego rodzaju sesji ślubnej.


Magia reportażu ślubnego

Bez tzw. nici porozumienia, zaufania i sympatycznej relacji – trudno będzie osiągnąć oczekiwany przez wszystkich efekt. Warto więc zadbać o to, żeby fotograf i klienci polubili się. To dla nas szczególnie istotny element pracy i z naszej strony zapewniamy, że zawsze dokładamy wszelkich starań, aby do nawiązania pozytywnej, a przez to kreatywnej relacji doszło.

Dopiero połączenie tych wszystkich elementów doprowadzi nas do finału, który z pewnością zadowoli Młodą Parę.
Rolą reportażu ślubnego jest nie tylko samo pokazanie bohaterów zdjęć – dla osiągnięcia tego oczywistego dość efektu nie byłoby konieczne organizowanie reportażu ślubnego. Samo słowo „reportaż” określa już w pewien sposób sens tej formy fotograficznej wypowiedzi.

Fotografia ślubna – pamiątka na lata

To formuła, dzięki której para może się nie tylko dać „uchwycić” w migawce, ale przede wszystkim zaprezentować w takiej konwencji, która jest jej bliska i która ją „charakteryzuje”.
Rola fotografa to dostrzeżenie tych wszystkich detali, dzięki którym zdjęcia będą pod względem artystycznym wyjątkowe i plastycznie piękne… „cieszące oko” oglądających.

Reportaż ślubny jest jedną z najpiękniejszych pamiątek fotograficznych z tego wyjątkowego dnia – nie tylko dla nas, ale również dla najbliższych i pozostanie z nami na długie lata.
Czy warto ją mieć? Na pewno i nie tylko dlatego, żeby poddać się obecnie panującemu trendowi. Poczujmy się tego dnia jak prawdziwe gwiazdy na naszym szczególnym fotograficznym planie!