fbpx

Fotografia ślubna

Ślub. Wesele. Fotografia. Wszystkie te elementy łączą się ze sobą i chyba niewiele osób może sobie wyobrazić, by najważniejszy dzień w ich życiu nie był należycie udokumentowany. Historia fotografii ślubnej zbiega się niemal z historią fotografii – do dziś wzruszają nas specyficznie wyretuszowane, przypominające obrazy, portrety ślubne naszych pradziadków.

Dziś dysponujemy o wiele lepszym sprzętem, obróbką cyfrową, wieloma możliwościami technicznymi – i mimo, że pod tym względem tak wiele się zmieniło – jedno pozostaje niezmienne. Fotografia ślubna powinna mieć swój niepowtarzalny styl, powinna współtworzyć nieco nostalgiczny nastrój, ale aby taki, zamierzony efekt osiągnąć, konieczne jest spełnienie kilku warunków.

Fotograf musi mieć odpowiednie podejście do każdej Młodej Pary i uczestniczących w sesjach ślubnych Gości. Tę pracę po prostu trzeba lubić, umieć wpisać się w nastrój, a ten, mimo, że na pierwszy rzut oka może być podobny, w każdym przypadku czymś się różni. Jeśli fotograf wychwyci tę specyfikę – wówczas możemy mówić o udanej fotografii ślubnej, która będzie niezwykłą pamiątką, zarówno dla nowożeńców, jak i ich bliskich.


Fotograf dopasowany do Twoich potrzeb.

Niezależnie od tego, czy mówimy o fotografii portretowej, reportażu, czy sesji w stylu glamour – czyli najpopularniejszych formach fotograficznego „zapisu” ślubu – każda sesja powinna być szczególna, jak niepowtarzalna jest każda para i początek nowej drogi życia… na której zawsze będzie już towarzyszyć wyjątkowa pamiątka „inauguracji” wspólnego życia – ślubna fotografia.

Doświadczenie. Pasja. Wrażliwość. To z kolei te cechy, które powinny charakteryzować fotografa ślubnego. Nie wystarczy być świetnym technikiem, „przyda” się również iskra artyzmu, którą wprawny fotograf zauważy współtworząc scenariusz ujęć plenerowych czy we wnętrzach. Czasem wystarczy jeden detal, by ze z pozoru zwykłej fotografii wyczarować niepowtarzalny obraz, który głównych bohaterów sesji pokaże w wyjątkowym ujęciu. Bywa również, że jeden, niepotrzebny szczegół zniszczy nawet najlepszą fotografię.


Zapraszam do współpracy

To rola fotografa, aby takie detale zauważać i w porę na nie reagować. Podobnie – od atmosfery, jaką wykreuje – zależy to jak na fotografii zaprezentuje się Młoda Para. Nie wszyscy przepadają za pozowaniem. Przyjazna atmosfera pozwoli pozbyć się niepotrzebnego stresu i umożliwi nowożeńcom pokazać się od najlepszej i jednocześnie naturalnej, nieprzerysowanej strony.

Na takie, według nas, kluczowe zasady, pracy z fotografią ślubną, stawiamy w naszej działalności. Firma Jakub Pawlik Fotografia posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów z zakresu fotografii ślubnej. Swoje usługi oferujemy przede wszystkim klientom z: Opola, Częstochowy, Katowic, Kędzierzyna, Gliwic, Wrocławia – i całego Śląska. Realizujemy również zamówienia z terenu całej Polski. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie – możliwe jest także wykonanie fotografii ślubnych poza granicami naszego kraju.

Niezależnie: jak, gdzie i kiedy – pozostajemy do Państwa dyspozycji.